PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31685}

Król Skorpion

The Scorpion King
6,1 55 945
ocen
6,1 10 1 55945
4,2 9
ocen krytyków
Król Skorpion
powrót do forum filmu Król Skorpion

MUMIA i MUMIA POWRACA okazały się być największymi szlagierami przygodowymi w historii studia UNIVERSAL. Pojawjający się w arcykasowej MUMIA POWRACA wątek króla skorpionów i jego armii okazał się być tak nośny, że twórca opowieści o powrocie Imhotepa na ziemię zdecydował się napisać scenariusz i wyprodukować film KRÓL SKORPION, gdzie tajemniczy wojownik i aktor (wrestler) THE ROCK stał się postacią centralną.
Reżyserię powierzono sprawnemu wyrobnikowi Chuckowi Russellowi.

KRÓL SKORPION zadebiutował na ekranach z impetem już rok po ostatniej MUMII w kwietniu 2002 roku. Oczekiwania względem tytułu były wielkie, a ja dobrze pamiętam pustą kinową salę podczas seansu i duży niuedosty jaki ogarnął mnie po obejrzeniu film uza pierwszym razem.
Obraz Ch. Russela nie stał się w Polsce sukcesem frekwencyjnym, a i w USA spisał się dobrze, acz nieco poniżej oczekiwań, gdyż nie udało mu się zebrać 100 milionów dolarów zysku w samym tylko USA.
Recenzje KRÓLA były bardzo mieszane, co nie przeszkodziło twórcom cicho zapowiadać realizacji kolejnej części.

Lata jednak mijały, a o sequelu ani wiodu, ani słychu. Dopiero decyzją o wydobyciu sagi rozpoczętej przez sommersa i realizacja MUMII 3 pozwoliły UNIVERSALOWI myśleć o realizacji kolejnego KRÓLA SKORPIONA. Jego premiera już tuż, tuż- szkoda tylko, że wyłącznie na DVD. Jaki będzie KRÓL SKORPION 2 czas pokaże.

Tymczasem jakie mam wrażenia z ponownego powrotu do tego filmu po kilku latach? KRÓL SKORPION to sprawne kino przygodowe z doimieszką fantasy utrzymane w tradycji CONANA oraz NIEŚMIERTELNEGO.
Jednak nie jest to tak odważny i brutalny film jak tamte produkcje. Dzieło Chucka Russela to pzrygodowy akcyjniak na wesoło. Twórcy często uderzają w lekkie tony, choć p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones